.

Gas Power Plant

توان خروجی نیروگاههای گازی از چند مگاوات تا صدها مگاوات با توجه به نیاز مشتری و فن آوری مربوطه متفاوت می باشد 

 

اندازه نیروگاه توربین گازی از قابل حمل گرفته تا سیستم های بزرگ و پیچیده با وزن بیش از صد ها تن متفاوت است. هنگامی که توربین گاز صرفاً برای نیروی شفت استفاده می شود، راندمان حرارتی آن حدود 30 درصد است. توربین های گازی زیادی در پیکربندی های CHP (ترکیب حرارت و توان) استفاده می شوند که می توانند به اندازه کافی کوچک باشند تا در پیکربندی های کانتینر قابل حمل ادغام شوند.

توربین‌های گازی زمانی می‌توانند کارآمد باشند که گرمای هدر رفته از توربین توسط یک ژنراتور بخار بازیابی حرارت (HRSG) برای تامین انرژی یک توربین بخار معمولی در یک پیکربندی سیکل ترکیبی بازیافت شود.واحد  605 مگاواتی جنرال الکتریک 9HA با دمای 1540 درجه سانتیگراد به نرخ راندمان  62.22% دست یافته است .  در سال 2018، واحد 826 مگاواتی جنرال الکتریک HA به راندمان بیش از 64 درصد در سیکل ترکیبی رسید و در مسیر رسیدن به 65 درصد تا اوایل دهه 2020، می باشد .

توربین‌های گازی  همچنین می توانند در یک پیکربندی تولید همزمان برق و گرما  CHP اجرا شوند: اگزوز برای گرم کردن فضا یا آب استفاده می شوند .

یکی دیگر از مزایای قابل توجه نیروگاه های گازی این است که آنها می توانند در عرض چند دقیقه روشن و خاموش شوند و در زمان پیک مصرف یا تقاضای برنامه ریزی نشده، برق را تامین کنند. از آنجایی که نیروگاه های تک سیکلی (فقط توربین گازی) کارایی کمتری نسبت به نیروگاه های سیکل ترکیبی دارند، معمولاً به عنوان نیروگاه های پیک بار استفاده می شوند که بسته به تقاضای برق و ظرفیت تولید منطقه در مناطقی با کمبود بار پایه و با هزینه سوخت پایین، یک نیروگاه توربین گازی ممکن است به طور منظم در اکثر ساعات روز کار کند. یک توربین گازی تک سیکل  بزرگ معمولاً 100 تا 400 مگاوات برق تولید می کند و دارای راندمان  ترمودینامیکی 35 تا 40 درصد است.

 GT1

جهت مشاوره در خصوص سرمایه گذاری در نیروگاههای مقیاس کوچک با شرکت بازرگانی و توسعه انرژی  ثابت  تماس بگیرید.

مرجع خاص

محصولات مرتبط

محصولات برتر هفته